A coaching elméleti és gyakorlati alapjai
„A coaching folyamat nem más, mint feltárni az egyén vágyait, álmait, majd önbizalommal és készségekkel felruházni őt, hogy ezeket el is érje.”
2018. április 27-én indítjuk coach képzésünk 12. évfolyamát!
A képzést tartja: Dr. Piczkó Katalin EMCC Senior Practitioner szinten akkreditált coach.
Rólunk mondták:
„Kevés olyan tanfolyamon vesz részt az ember, ahol azt kívánja, bárcsak ne lenne vége. Szerencsésnek érzem magam, hogy olyan coach vezetőt kaptunk, aki nemcsak szakmailag, de emberileg is a legjobbak között van. A mai napig alkalmazom az ott tanultakat.”
Koncz Kriszta, Global Conference Director (Miller Tanner Associates)
Szívből ajánlom mindenkinek a képzést, akinek fontos, hogy alapos tudást szerezzen és a gyakorlatban is kiválóan alkalmazható ismereteket kapjon.
Számomra fontos volt, hogy a coaching modellek mellett, pszihológiai háttérismereteket is megismerjek, melyeket nemcsak a coaching ülések alkalmával, de a mindennapokban is tudok alkalmazni. Hálás vagyok az itt megszerzett tapasztalatokért és tudásért!
Bujtás Szilvia (Brand Manager, Boehringer Ingelheim)
“Végre egy képzés, mely megtanít professzionális módon kérdezni és kapcsolódni beszélgetőpartnerünkhöz. A gyakoratok során saját magamon tapasztaltam ezek hatékonyságát. Naponta van alkalmam a kurzuson elsajátított módszerek alkalmazására, ami hozzájárul szakmai sikereimhez. Egyedi élmény volt mindezt elsajátítani a Tolerancenál”
Vörös F. Márton (Front Office Supervisor, Mercure Budapest Korona Hotel)
„Nagyon alaposan felkészült, évtizedes, sokszínű tapasztalattal rendelkező coach-tól kaptam az ügyfeleimnél azonnal alkalmazható, gyakorlatias „fogásokat”. Így utóbb visszatekintve nagyon jó döntés, és gyorsan megtérülő befektetés volt.”
Székely Gábor (Profiles tanácsadó, coach)
Kiknek ajánljuk a képzést?
Tapasztalt szakembereknek, közép- és felsővezetőknek, tanácsadók vagy határszakmákban dolgozóknak, trénereknek, HR szakembereknek pszichológusoknak, pedagógusoknak, segítő szakmában dolgozóknak.
Miért ajánljuk?
Képzésünk sajátossága, hogy egyedi metodikával, kifejezetten gyakorlatorientált a programunk, amelyben a résztvevők az elhangzó elméletet folyamatosan, lépésről-lépésre begyakorolják, hogy a képzést követően praktikusan használható, rutinszerű jártasságot szerezzenek.
Képzésünk során az EMCC (European Mentoring and Coaching Council) által megfogalmazott, elvárt coach kompetenciák fejlesztésére helyezzük a hangsúlyt.
Mi a képzés célja?
Coach szemléletű vezetés, segítés és tanácsadás módszertanának kialakítása. Olyan újfajta szemléletmód, készség és eszköztár elsajátítása, melynek segítségével a résztvevők környezetüket eredményesen energetizálva, motiválva, inspirálva, képessé tehetik azt belső erőforrásaik feltárására, tartalékaik mozgósítására.
Hogyan épül fel a képzés?
Önismeret, önreflexió és a coachingba beépült pszichológiai és vezetéselméleti modellek áttekintése
A coaching szemléletmódja és típusai folyamat-modellekkel
Coach kompetenciák kialakítása és fejlesztése az EMCC elvárásokkal összhangban
Coaching alapmodelljeinek magabiztos használata, gyakorlatokkal, szupervízióval
Mik a képzés tartalmi elemei?
Elméleti alapok: DISC-rendszer, személyiség-modellek, tranzakcióanalízis, erőszakmentes kommunikáció, NLP, drámatechnikák, viselkedés-, tanuláselméleti és kognitív-modellek, integrál szemlélet, gestalt alapok, tudatos jelenlét, Mick Cope modellek és mindfulness technikák.
Legfontosabb kompetenciák: önismeret, elköteleződés az ön-fejlesztés iránt, a szerződés menedzselése, kapcsolatépítés, belátás és tanulás lehetővé tétele, eredmény- és cselekvésorientáltság, modellek és technikák alkalmazása, értékelés.
Rutinszerű jártasság a következő folyamatokban: GROW, DIADAL, BRIEF, CREATE, CHOICE, 7C, CHANGE, STAR, RAVE, Gondolkodó kalapok, Csodalámpa, CLEAR stb.
Helyszín, időpont és jelentkezés
Az intenzív képzésünk 14 alkalomból áll, melyet kéthetente tartunk, pénteki, vagy szombati napokon (9.00-16.30), webináriummal és személyre szabott házi feladatokkal.
Első félév 7 alkalom: 2018. tavasz. Második félév 7 alkalom: 2018. ősz.
Képzés díja: 56.000Ft/nap, összesen 784.000 Ft. Early bird jelentkezésnél 10%-os kedvezményt biztosítunk.
A csoportok kialakításához előzetes interjúra lehet jelentkezni, valamint részletes tájékoztatást adunk az alábbi elérhetőségeken:
Tel.: +36-1-214-2469 Mobil: +36-70-340-9032
Email: tolerance@tolerance.hu
Felnőttképzési Nyilv. szám: E-001074/2015